FULDEN EKİZLER

Eğitim ve Gelişim Akademisi

Bireylere ve kurumlara eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmeti sunmak amacıyla Fulden Ekizler tarafından Denizli'de kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, birey ve kurumların ihtiyaçları dâhilinde hizmet alanlarını geliştirmekte olup, hayata farklı bir açıdan bakmaya olanak sağlayan çözümler sunmaktadır.

Tüm eğitim ve danışmanlıklarımız Uluslararası Koçluk Federasyon (ICF) kuralları doğrultusunda yapılmaktadır. Bilişsel ve bilimsel metotları içeren koçluk yaklaşımımız, bireylerde ve kurumlarda kalıcı bir değişim yaratmayı hedefler. Amacımız tüm danışanlarımızda var olan kendi yollarını bulacak potansiyeli ortaya çıkarmak ve bu potansiyeli maksimize etmektir. Bu amaçla, “Fulden Ekizler Eğitim ve Gelişim Akademisi” bilişsel pozitif Gestalt yaklaşımıyla yola çıkmıştır. Gestalt yaklaşımı hem bir yaşam felsefesi hem de bir terapi ekolüdür. Gestalt yaklaşımı kişinin yargılamadan, suçlamadan, utanmadan, korkmadan ve endişelenmeden kendisiyle ve çevresiyle bütünleşebilmesine, bütünleşerek büyümesine büyüdükçe büyük bir dünyada olduğu gibi varolmasına olanak tanıyan hümanist bir bakış açısına sahiptir.

Programlarımıza katıldıktan sonra hem beceri ve yetkinliklerinizi geliştirecek, hem de kendinize ve yaşamınıza bakışınızı olumlu ve farklı yönde değiştirebilecek yeni bir yolculuğa başlayacaksınız. Bu yolculuk, sizin bilinçaltı ve zihninizin derinliklerini keşfetmenize olanak sağlayacaktır.

NEDEN BİZ ?

Dijitalleşen günümüz dünyasında, Neyi, Nasıl, Nerede ve Neden yapmak istiyorum? Doğru yer, doğru zaman, doğru iletişimler, ağlar neler? Ben BEN’ i tanıyor muyum? gibi soruların yanıtları ve doğru olarak bildiğimiz kavramlar ve daha pek çok şey dönüşüm rüzgarının etkisindedir… Peki, siz bu rüzgarın neresindesiniz? Gerçekten yeni çağa, yeni hedeflere, yeni iletişimlere, yeni ilişkilere ve teknolojiye uyumlanmak istiyor musunuz?

Bütün bu soruların cevapları biz bireylerde gizlidir. Kendi bütün iç ve dış kaynaklarınızla keşfetmeye cesaret ederseniz dönüşüme hazır mutlu bireyler haline gelebilirsiniz. Mutlu ve tatmin olan bireyler; özel ve profesyonel hayatlarında potansiyelini keşfedip üretmeyi başarabilen bireylerdir. “Fulden Ekizler Eğitim ve Gelişim Akademisi” olarak farklı bilişsel ve bilimsel metotlarla kurumsal ve bireysel boyutta ilişki, iletişim, motivasyon, verimlilik ve performans alanlarında maksimum katkı sağlayacak tecrübe ile hizmet vermekteyiz.

FULDEN EKİZLER KİMDİR ?

Tek mesele dönüşümü sevgiyle ve huzurla yakalayabilmekte…

Fulden Ekizler

18 yıllık eğitimci olan Fulden Ekizler, 1979 yılında Denizli’de doğdu. Üniversiteye kadar eğitim aldığı tüm okullardan birincilikle mezun olan Kurucu eğitim danışmanımız, 1997 yılında ODTÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü’ne dereceyle girmiştir ve akademik hayatı başarılarla geçmiştir.

2001 yılında üniversiteden bölüm 3. sü ve Şeref Öğrencisi olarak mezun olan Fulden Ekizler, azim dolu ve idealist bir üniversite mezunu olarak 2001 -2006 yılları arasında Denizli’de özel prestijli İngilizce dil okulunda ve dershanede görev almıştır.

2007 yılında Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’na Öğretim Görevlisi olarak girmiş ve yüksek lisansını Pamukkale Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi, Anabilim Dalında tamamlamıştır.

Öğretim Görevlisi olarak İngilizce Öğretmenliği’nde 7 yıl ders vermiş olup, bu süreçte Hazırlık Program Koordinatörlüğü görevini de başarıyla yürütmüştür. Yabancı Diller Yüksekokulunda, 5 yıl Hizmet İçi Eğitim Koordinatörlüğü, Soru Hazırlama ve Denetleme görevlerinde bulunmuştur.

Öğretim Görevlisi olarak üniversitede çalıştığı sürede, iletişim, insan ilişkileri, insan psikolojisi, zihin ve bilinçaltı (NLP) konularında Gestalt yaklaşımını temel alan bir akademide yaşam koçluğu, takım koçluğu, öğrenci koçluğu ve NLP alanlarında eğitimler almıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonunun (ICF) akredite ettiği bu akademiyi tamamladıktan sonra, Fulden Ekizler Eğitim ve Gelişim Akademisi’ni kurmuştur. Eğitim projeleri, atölyeler, kişisel gelişim (koçluk) seanslarını yürütmektedir.

Başarının ardından gelen bu yolda danışanlarına dokunabilmek için her an her gün kendini geliştirmekte ve yenilemektedir.

Evli ve 2 çocuk sahibidir.

Kurucu - Eğitim Danışmanı - NLP Uzmanı

LOGOMUZUN HİKAYESİ

Dönüşüm ve değişimin insan üzerindeki gücünü ve etkisini simgeleyen Kelebek ile inanç ve umudun simgesi Yoncayı birlikte kullanarak akademimizin değerlerini vurgulamaktayız…

BİLİMSEL ÇALIŞMALAR VE SEMİNERLER

Thesis (MA, BA)

Ekizler, F. The Relationship between the Self-efficacy and Teaching Concern Levels of Pre-service and In-service EFL Teachers. MA Thesis. Department of English Language Teaching, Pamukkale University, 2011, Denizli, Turkey.

Ekizler, F. The Analysis of Joy Luck Club. BA Thesis. Department of Foreign Language Teaching, ODTÜ, 2001, Ankara, Turkey.

Seminerler

“History of Music Conferences”, Department of Music and Fine Arts, METU, Ankara, May 1999.

“First Aid Courses (PES 330) & Workhops”, Department of Physical Education and Sports, METU, Ankara, Fall 2000.

“Classical Turkish Music Conferences” (as an organizer), Department of Music and Fine Arts & TRT, Culture and Convention Center, METU, Ankara, March 2000.

“The Tenth British Novelist Seminar” Joseph Conrad and his works, Culture and Convention Center, METU, Ankara, 19-20 December, 2002.

“ The Significance of NLP”, Gazi University, Ankara, April 2003.

“Body Language Workshop”, Pamukkale University, Denizli, April 2004.

“Effective Reading and Studying” Seminar, Uğur Dershaneleri, Denizli, May 2005.

“Career Planning” Seminars, Career Planning Center, Uğur Dershaneleri, Denizli, June 2005.

“Language Skills”, Pamukkale University, Denizli, June 2007.

“Communicative Language Assessment Methods in ELT”, Pamukkale University, Denizli, April 2008.

“How to be an Effective Leader “Seminar, Pamukkale University, Denizli, December 2008.

“Collaborative Classrooms and Teacher Leaders” School of Foreign Languages, Pamukkale University, Denizli, 16-20 June, 2008.

“Pearson Education Workshops”, School of Foreign Languages, Pamukkale University, Denizli, 2009.

“Teaching Reading and thinking by Kristina Smith”, School of Foreign Languages, PAU, February, 2011.

“4. Uluslarası Türkçenin Eğitimi - Öğretimi Kurultayı”, Sakarya University, Sakarya, September, 2011.

“Grudvig: Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları by Gordion Akademi”, TOBB, Ankara, December, 2011.

“Integrating Skills: Encouraging Learner Interaction in Reading Tasks by Edward Casassa”, School of Foreign Languages, PAU, 12 January, 2012.

“Teacher Training: Giving Feedback, Observation and Post- observation stages by Edward Casassa”, School of Foreign Languages, PAU, January, 2012.

“Suspension Bridge or Rickety Bridges by Grant Kempton”, School of Foreign Languages, PAU, January, 2015.

“More than Words by Christhopher Sheen”, School of Foreign Languages, PAU, February, 2015.

“Down the Rabbit Hole: Addressing Learner Needs around Spoken Academic English by Dr. Ken Beatty”, ELT Webinar Series, October, 2015.

“Critical Thinking in English for Academic Purposes by Dr. Ken Beatty”, ELT Webinar Series, October, 2015.

“50th IATEFL Annual Conference” , Birmingham, March, 2016.

Bilimsel Araştırma Makaleleri

Arslan, R. Ş., Ekizler, F. & Karahan, P. (2010). The improvement of ELT prep students’ speaking skills through technological aids Bilimsel Araştırmalar Projesi (BAP) (Research Report KRM.020). Department of English Language Teaching, Pamukkale University, Turkey.

Yaylı, D., Ekizler, F. & Yaylı, D. (2011). Yabancı dil olarak Türkçenin filmler yoluyla öğretilmesi. IV. Uluslararası Türkçenin Eğitimi-Öğretimi Sempozyumu, Sakarya University, Turkey.

Yayli, D., Yayli, D. & Ekizler, F. (2014). Yabancı dil öğretiminde filmlerin kullanılması. M. Durmuş ve A. Okur (ed.) Yabancılara Türkçe öğretimi el kitabı (ss.413-420). Ankara: Grafiker Yayınları.

Yaylı, D. & Ekizler, F. (2015). Pre- and In-service EFL Teachers’ Sense of Efficacy and Teaching Concerns. Journal of Language Education and Research, 1(1), 44-64.