BİREYSEL KOÇLUK

Dönüşüm SİZ’ de başlar. Yatırımı önce kendimize yaparsak kesinlikle çevremizdeki dünyamız da dönüşecektir. Öncelikle kendimize şu soruları soralım: dönüşüme hazır mıyım? Sorumluluk almaya ne kadar hazırım? Öz-eleştiri yapmaya ne kadar hazırım? Cevabınız EVET ise, dönüşüme başlamak sizin için büyülü bir yolculuk olacaktır. Ne yazık ki, siz istemezseniz içinde bulunduğunuz kısır döngüden çıkamayabilirsiniz. İsteyin ve dönüşümü sevgi ve huzurla kucaklayın…

“Bugün yaptığınız şeyi değiştirmezseniz, yarınlarınızın tamamı düne benzeyecektir.”

Jim Rohn

KİŞİSEL DÖNÜŞÜM

Kişisel dönüşüm son dönemlerde yaygın olarak duyduğumuz ve kullandığımız bir terimdir.

Beyin, düşünce, bilinçaltı, inanç, hayal gücü ve dil kişisel dönüşümün fonksiyonel esasları arasındadır.

Akademimiz, kişisel dönüşümü hedefleyen bireylere, performanslarını arttırma, becerilerini pekiştirme, yenilerini edinme, hedeflerine ulaşma yolunda destek sağlamaktadır.

Zihinsel ve kalpsel gelişimi sağlayan birey, çevresiyle olan iletişimde daha yetkindir ve günlük yaşantısında daha verimli ve mutlu bir kişi olur.

Bu bağlamda, “Fulden Ekizler Eğitim ve Gelişim Akademisi” , bireylerin yaşamlarında tatmin olmadıkları her alanda, hem özel hem de profesyonel hayatlarında, hedeflerine en doğru yöntemle ve en hızlı şekilde ulaşmalarına yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

 • Kimsiniz?  Orada biri var mı?
 • Nasıl biriyim? Nasıl biri olmak istiyorum?
 • Mutluluk bir illüzyon mu?
 • Beklentisel döngü
 • Aidiyet
 • Saçmalar dünyası

NLP, BİLİNÇ VE BİLİNÇALTI ÇALIŞMALARI

Türkçesi Sinir Dili Programlaması olarak çevrilen NLP, uzun süren araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır ve NLP’nin sihirli dünyasında, hayatınızda istediğiniz sonuçları elde etmenin yöntemini kavrayacaksınız.

İnsan olmanın ya da olabilmenin bir kimyası varsa, o da sizin iç dünyanızda gizlidir. Sorgulamalar, perspektifler, aileden getirdiğimiz karakteristik özellikler, zihinsel dolgular, kararsızlıklar, endişeler, korkular, fobiler, kötü alışkanlıklar (sigara, beslenme bozuklukları), alerjiler, beceriler, hayaller, yetkinlikler ve bunun gibi sahip olduğumuz ama bizi mutsuzluğa iten her ne varsa doğru çözümlemeler ve tekniklerle minimize edilebilir ve yeniden kodlanabilirler.

 • Ben bir Duygu muyum?
 • Sezgisel Dünya
 • Öz
 • Hayaller ve Beklentiler

“Benim için tek gerçekçi kişi, hayalperest olandır. Çünkü o kendi gerçekliğinin tanığıdır.”

Federico Fellini

ÖĞRENCİ VE EBEVEYN KOÇLUĞU

Çocuklar aslında ailelerinin aynasıdırlar. Mesele kendinizde geliştirmeye değer gördüğünüz şeyleri çocuklarınızda uygulamaya kalkmanız ve çocuklarınızdan başarı ve beceri anlamında daha fazla beklentiye giriyor olmanızdır. Bu anlamda, akademi olarak size farklı algı ve perspektif kazandırmayı hedeflemekteyiz. Öncelikle bir düşünün… Ebeveyn olarak dönüşüm yoluna girmeye hazır mısınız ve bunu yapmaya DEĞER mi...

Öncelikle ebeveyn olarak BEN kimim? Çocuğum KİM? Neleri yapabiliyor? Nerelerde potansiyelini maksimize edebilir? Bunu yaparken ebeveyn olarak ben hangi pozisyondayım? Nasıl etkin ve etkili bir ebeveyn olabilirim?

Öğrencilik: ideal olanı, orjinal olanı ve sıradan olanı... Bütün bu sınıflamalar dijitalleşen dünyamızda artık çok da geçerli değildir...“Fulden Ekizler Eğitim ve Gelişim Akademisi” olarak, öğrencilerimizin dönüşümünü fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak ele almaktayız. Bütünsel dönüşüm; geleceğimizi emanet edeceğimiz yeni nesillerde daha erken yaşlarda başlarsa, geleceğin dâhileri, yaratıcı zihinleri, yetenek avcıları bizlerden çok daha erken duygusal olgunluğa erişmiş olacaklardır. Hedefimiz, öğrencilerimizin erken yaşlarda yaşam dengesini sağlamış ve duygusal olgunluğa ulaşmış bireylere dönüşmesine katkı sağlamaktır.

Yeteneklerim, yetkinliklerim neler? BEN öğrenci olarak gelecekten ne bekliyorum? Hayallerim neler? Ne kadarını gerçekleştirebilirim? Özgüvenim var mı? Kaygı ve endişelerimden vazgeçmeli miyim? Bunu nasıl yapabilirim? Odaklanmak istiyor muyum? Derslerden nasıl zevk alabilirim? Gelecek hedeflerim neler? Bunları nasıl gerçekleştirebilirim? İç ve dış kaynaklarım neler? Ailemle iletişimimi nasıl taze tutabilirim?

“Fulden Ekizler Eğitim ve Gelişim Akademisi” olarak öğrenci ve ebeveynlerimize vereceğimiz eğitimlerde veya bireysel koçluk seanslarında bu kavramları keşfedebilecek ve dönüşümü sevgi ve huzurla karşılayabileceksiniz.

 • Öğrenmek ne demek?
 • Öğrenme sistemleri
 • Dijital öğrenme
 • Kaynak bulma
 • Çatışan zihinler
 • Sezginin gücü
 • Kariyer mi kriter mi?
 • Gelecek yaklaşımlar
Gizlilik ve diğer etik konularda ICF'in kural ve düzenlemelerine tabi olarak çalışılmaktadır.